W naszym przedszkolu dzieci mają zapewnione smaczne, zdrowe i urozmaicone posiłki. Potrawy przygotowywane przez naszą kuchnię są zgodne z normami żywieniowymi, dostosowane do upodobań dzieci oraz kolorowo i estetycznie podawane. Rodzice, na bieżąco, mają wgląd do aktualnego jadłospisu. W czasie posiłków dzieci jedzą ile chcą. Posiłki nie są limitowane. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania dań, ale nie zmuszają do jedzenia. W czasie wspólnie spędzonych przy jedzeniu chwil dbamy o przekazanie zasad kulturalnego zachowania się przy stole oraz umiejętności posługiwania się sztućcami.

Zapewniamy cztery posiłki dziennie:

• śniadanie – 8.30
  • II śniadanie – 10.30
  • zupa – 11.30
  • II danie – 14.00

I Śniadanie II Śniadanie Zupa II Danie

25.01.

Pasta ze śledzia w pomidorach, ogórek kiszony, chleb pszenno-żytni i razowy, masło, kawa inka z mlekiem.

Banany, jabłka.

Grochowa z ziemniakami i mięskiem.

Ryż zapiekany z jabłkiem i sosem waniliowym, marchewka do schrupania, kompot owocowy.
Alergeny 1, 4, 7   1, 6, 9, 10, 11   1, 3, 7, 9

Wtorek.

26.01.

Owsianka na mleku z żurawiną rogal, masło, dżem owocowy100% papryka do schrupania.

Jabłka, gruszki.

Pomidorowa z ryżem na wywarze warzywnym, zabielana.

Kotlet schabowy, ziemniaki, mizeria, kompot owocowy.

Alergeny 1, 7   1, 6, 7, 9, 10  1, 7, 11

27.01.

Krakowska sucha, pomidorki, szczypiorek, chleb wiejski, masło, kawa inka z mlekiem.

Jabłka, pomarańcze.  Kapuśniak z kiszonej kapusty z mięskiem i ziemniakami.

Placuszki z bananem i musem truskawkowym, biała rzepa do schrupania, kompot owocowy.

Alergeny 1, 3, 7   1, 6, 7, 10   1, 3, 7

28.01.

Kiełbaski wieprzowo-cielęce na gorąco z ketchupem, ogórek kiszony, papryka żółta, bułeczki pszenne, masło, kakao.

Mandarynki, jabłka.

Krem z kalafiora z pestkami dyn.

Kociołek warzywny (papryka, cukinia, cebulka, pomidory) z mięskiem drobiowymi, kasza bulgur, kompot owocowy.

Alergeny 1, 3, 7    1, 3, 7   1, 3, 7

29.01.

Jajko na twardo, szczypiorek, pomidorki, chleb wiejski i błonnikowy, herbata owocowa.

Jogurt naturalny z malinami.

Ryżowa na wywarze drobiowym z natką pietruszki i koperkiem.

Dorsz panierowany, ziemniaki, ogórek kiszony, kompot owocowy.

Alergeny 1, 3, 7   7 1, 3, 6, 10, 11  1, 3, 4, 7

Wszystkie napoje słodzone są naturalnym miodem pszczelim.
Nieograniczony dostęp do wody źródlanej z dystrybutorów.

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji