W naszym przedszkolu dzieci mają zapewnione smaczne, zdrowe i urozmaicone posiłki. Potrawy przygotowywane przez naszą kuchnię są zgodne z normami żywieniowymi, dostosowane do upodobań dzieci oraz kolorowo i estetycznie podawane. Rodzice, na bieżąco, mają wgląd do aktualnego jadłospisu. W czasie posiłków dzieci jedzą ile chcą. Posiłki nie są limitowane. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania dań, ale nie zmuszają do jedzenia. W czasie wspólnie spędzonych przy jedzeniu chwil dbamy o przekazanie zasad kulturalnego zachowania się przy stole oraz umiejętności posługiwania się sztućcami.

Zapewniamy cztery posiłki dziennie:

• śniadanie – 8.30
  • II śniadanie – 10.30
  • zupa – 11.30
  • II danie – 14.00

29 czerwiec  -  3 lipiec 2020 r.

Śniadanie

II Śniadanie

Zupa

II Danie

29.06.

Pasta z makreli z białym serem i ogórkiem kiszonym, chleb pszenno-żytni, masło, herbata owocowa.

/1,4,7/

Kisiel owocowy z tartym jabłkiem.

Krupnik z kaszą jęczmienną,   ziemniakami i mięsem.

/6,7/

Makaron z sosem szpinakowym, jajko sadzone, kompot owocowy.

30.06.

Dżem owocowy, chleb pszenno-żytni, papryka do schrupania, masło, kakao.

Arbuz.

Żurek z ziemniakami i jajkiem, zabielany.

/7,9/

Pulpety drobiowe w sosie koperkowym, ryż gotowany, sałatka z buraczków, kompot owocowy.

/4,9/

1.07.

Kabanosy drobiowe, chleb wiejski, masło, ogórek zielony, masło, herbata owocowa.

Arbuz.

Fasolowa na wywarze mięsnym z ziemniakami.

/1,6,9,11/

Kotlet z jajka, ziemniaki, sałata ze śmietaną, kompot owocowy.

/1,7,9/

2.07.

Pasta brokułowa z żółtym serem, chleb pszenno-żytni, masło, herbata owocowa.

Jabłka.

Jarzynowa z zacierką.

/1,7/

Gulasz wieprzowy, kasza pęczak, surówka z młodej kapusty, kompot owocowy.

/1,7/

3.07.

Pasta jajeczna ze szczypiorkiem, chleb pszenno-żytni, masło, kawa inka na mleku.

/1,7,3/

Jabłka.

Rosół z makaronem i natką pietruszki.

/1,6,9/

Dorsz zapiekany w ziołach, ziemniaki pure, surówka z kiszonej kapusty z marchewką i cebulą, kompot owocowy.

/1,3,4/

WSZYSTKIE NAPOJE SŁODZONE SĄ NATURALNYM MIODEM PSZCZELIM.

NIEOGRANICZONY DOSTĘP DO WODY ŹRÓDLANEJ Z DYSTRYBUTORÓW

W NAWIASACH PODANE SĄ ALERGENY