Przedszkole im.Juliana Tuwima w Opolu
 

  

Witamy w przedszkolu!

 

 

Informacje dla rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną

1 września 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące pracy w grupach będą dostępne w zakładkach poszczególnych grup. 

 

 1. Zaplanowany czas pracy przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 to 6:30 - 17:00.
 2. Przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach zadeklarowanych przez rodziców w naborze.
 3. Upoważnienie do odbioru dziecka przez inne osoby i klauzula RODO (pliki do pobrania).
 4. Opłaty za przedszkole zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Opola.
 5. Rodzice od 1 września przynoszą do przedszkola: obuwie i ubranie zamienne/zapasowe dla dziecka.

 

PRZYDATNE INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU:

Pokaż dziecku generalność zjawiska. Każde dziecko chodzi do przedszkola, później do szkoły i jako dorosły do pracy. Wspólne zakupy i wybór kapci, akcesoriów daje dziecku poczucie, że wkracza w nowy etap życia. Razem spakujcie worek lub plecak do przedszkola.

Nie przedłużaj pożegnań i nawet jeśli kroi Ci się serce bądź opanowana/y. Pożegnanie w szatni powinno być krótkie.  Wystarczy mocno przytulić dziecko, szepnąć : „Miłej zabawy” i przekazać nauczycielce. Nawet gdy mocno przeżywasz ten moment, łzy zaczynają cisnąć się do oczu – nie daj dziecku po sobie tego poznać. Musisz być zdecydowana/y, jeśli dziecko odczuje twoje obawy, samo zacznie się niepokoić. Jeżeli rozstanie z mamą jest bardzo bolesne trzylatek powinien do przedszkola przez pierwsze dni przychodzić z tatą lub inną osobą, którą zna.

NIE zabieraj płaczącego dziecka z powrotem do domu, to spowoduje przedłużenie procesu adaptacji. Dziecko utrwali sobie wzorzec: gdy płaczę mama zabierze mnie do domu. Pierwsze dni są trudne? Dziecko przeżywa kryzys? Już od rana płacz, a w szatni wręcz szał? To naprawdę zachowania, które początkowo często się zdarzają.  Ale cierpliwość robi swoje. Najtrudniejsze jest rozstanie z rodzicem, gdy dziecko wejdzie do sali chwilę popłacze i widząc zabawę innych dzieci, zachęcane do wspólnych zabaw przez nauczycielkę w większości przypadków uspokaja się.

Straszenie dziecka wypowiedziami typu: „Jak nie przestaniesz płakać, to po ciebie nie przyjdę!”,  „W przedszkolu cię nauczą wszystko jeść. Tam nie będziesz wydziwiał”, „Jak będziesz niegrzeczny zaprowadzę cię do przedszkola. Tam się nauczysz dyscypliny” jest nie do pomyślenia.  Wyobrażenia Twojego dziecka na temat przedszkola (paniach), o którym mu opowiadasz sprawią, że nie będzie tam chodziło chętnie.

Jeśli dziecko płacze przy rozstaniu nigdy go nie zawstydzaj – przyjmij jego emocje (np. wiem, że ci smutno) ale nie roztkliwiaj siebie i jego.  W zależności od malucha u jednych sprawdzi się dłuższe pozostanie z dzieckiem, u innych buziak na do widzenia i wyjście.

Zapewnij malucha, że po niego wrócisz, ale nie mów „niedługo” (dla dziecka brzmi to prawie jak nigdy). Powiedz np. przyjadę po ciebie zaraz po obiedzie – i nie spóźnij się przynajmniej w pierwszych dniach. Wyznacznikiem czasu spędzanego przez dziecko w przedszkolu są posiłki.  Dziecko na pewno poczuje się pewniej, jeśli poinformujesz je po którym posiłku zostanie odebrane i kto je odbierze. Jednak, jeśli nie jesteś pewny czy dzisiaj to ty zdążysz dziecko odebrać lub czy uda ci się zrobić to po obiedzie to nie obiecuj. W przeciwnym razie dziecko będzie czuło się zagubione, zdezorientowane i oszukane.

Uprzedź dziecko do kogo ma się zwrócić o pomoc w sytuacji kryzysowej np. kiedy będzie tęskniło do mamy, kiedy zrobi siusiu w majteczki.

Rodzicu twoje dziecko musi nauczyć się samodzielności, nie możesz cały czas prowadzić je za rączkę. To rola nauczyciela, by wprowadzić dziecko do sali. Często w pierwszych dniach towarzyszy temu płacz dziecka, ale daj mu szansę! Nie zaglądaj po chwili do sali i nie sprawdzaj czy dziecko się już uspokoiło – to nie pomoże, gdy dziecko Cię ujrzy tylko pogorszysz sytuację.

Gdy już wyjdziesz z przedszkola to idź do domu, na zakupy lub na spacer. Nie krąż wokół przedszkola, nie nasłuchuj, nie bądź przyklejony do szyby okna myśląc, że nikt cię nie widzi. Gdy twoje dziecko zobaczy mamę za oknem – pewna reakcja jak w punkcie wyżej.

Nie rozmawiaj w pierwszych dniach o wątpliwościach dotyczących nowego przedszkola, nie krytykuj wychowawczyń i nie doszukuj się niedociągnięć, nie narzekaj na inne dzieci. Nie wymagaj od dziecka by od razu pokochało cały personel.

Nie dokarmiaj dziecka przed śniadaniem, zjedzony przez niego w całości posiłek, będzie powodem do radości i pochwał w grupie rówieśników. Decyzji dotyczących jedzenia nie powinno się podejmować za dziecko. Staraj się powstrzymać od sugerowania dziecku preferencji żywieniowych. Odpowiednio zmotywowane będzie zjadało mniej lubiane posiłki i uczestniczyło we wszystkich zajęciach przedszkolnych.

Rozmawiaj z dzieckiem na temat minionego dnia, ale nie bądź zbyt natarczywa/y. Z czasem maluch sam będzie coraz chętniej opowiadał o przedszkolu.

Już od pierwszych dni zauważaj najmniejsze sukcesy dziecka, a ewentualne porażki staraj się traktować jak coś naturalnego.

Ewentualne pytania do nauczycieli kieruj na koniec pobytu dziecka w danym dniu

GARDEROBA PRZEDSZKOLAKA

Im młodsze dziecko idzie do przedszkola, tym więcej punktów w tej kategorii. Dla komfortu malucha lepiej być przygotowanym na wszystko.

Doświadczone nauczycielki w przedszkolu podkreślają, że ważniejsza wygoda niż moda. Dziecko powinno czuć się w przedszkolu pewnie i bezpiecznie i nie martwić się, że nie zdąży zdjąć spodni, gdy będzie musiało skorzystać z toalety. Dlatego zwłaszcza dla debiutującego przedszkolaka warto wybierać wygodną odzież, spodnie na gumki, bawełniane bluzeczki, wszystko bez zbędnych ozdób, guzików czy sznurków. Postawmy na wygodę, by dziecku nie dodawać stresów w pierwszych dniach w przedszkolu. Poza tym warto pomyśleć o oznaczeniu ubrań maluszka, by zwyczajnie się nie pomyliły. Zaleca się również podpisywanie kapci na podeszwie, co jest dużym ułatwieniem, gdy okazuje się, że dzieci mają podobne obuwie na zmianę. Po wyprawkę do przedszkola warto wybrać się z dzieckiem, co będzie doskonałym psychologicznym przygotowaniem dla niego:

-buty na zmianę – powinny być wygodne i bezproblemowe podczas zakładania. Antypoślizgowa podeszwa jest mile widziana. Lepiej sprawdzają się kapcie na rzepy, napy lub wsuwane od tych wiązanych (rozwiązane sznurówki podczas zabawy, to ryzykowny „dodatek”);

-zapasowa bielizna – wpadki i przypadki w tym wieku są naturalne, mogą przytrafić się nawet dziecku, które z pieluchą pożegnało się już dawno temu. Dlatego też w szafce przedszkolnej zostawiamy dodatkowe majteczki;

-ubranie na zmianę – zapasowe skarpety, koszulka i spodenki przydadzą się na pewno. Dzieci spotykają nagminnie przeróżne nieszczęścia: wylany kompot, zbyt energiczne mycie rąk, spotkanie z mokrą trawą lub farby, które nie chciały zostać w palecie. Łatwiej będzie poradzić sobie z takim zajściem, jeżeli w szafce będą czekały ciuchy na przebranie;

-zestaw na niepogodę – niesłychanie ważne jest by przedszkolaki wychodziły na dwór codziennie bez względu na pogodę. Oczywiście dziecko musi mieć ubranie dopasowane do aury. Warto więc by w szatni zawsze znajdowały się kalosze (zimą śniegowce), wodoodporne spodnie, kurtka przeciwdeszczowa (zimą w wersji ocieplanej), czapka i rękawiczki;

-wszystkie rzeczy na przebranie prosimy zapakować do podpisanego worka lub plecaka;

-kocyk z poduszką (podpisane) – przynosimy w worku foliowym.

.................

PROJEKT PN. „PRZEDSZKOLA DLA WSZYSTKICH PRZYJAZNE 2” DOFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO NA LATA 2014-2020. UMOWA NR RPOP.09.01.04-16-0004/19-00 ZE ZM.

..................

Informacja o zmianie adresu poczty elektronicznej!

Przedszkole Publiczne nr 23 im. Juliana Tuwima w Opolu uprzejmie informuje, iż z dniem 15 lutego 2021 r. przestanie funkcjonować adres poczty elektronicznej:  pTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowy adres poczty elektronicznej to:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz adres do rekrutacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o zmianę naszego adresu e-mail w Państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

 

..........................

 

Rodzicom, dzieciom oraz wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo dziękujemy.

.....................

Informujemy, że przerwa wakacyjna w roku 2021 będzie w sierpniu.

............................ 

Już kolejny raz nasze Przedszkole jest uczestnikiem akcji organizowanej przez MEN:

Po lewej stronie na szarym tle klucz wiolinowy i napis Szkoła do hymnu - logo akcji. Poniżej napis wtorek, 10 listopada 2020 r., godz. 11:11. Zapraszamy do udziału w akcji MEN. Po prawej stronie żołnierze przez grobem nieznanego żołnierza idący na zmianę warty.

............................

 Informacja!

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z grupy III, IV i V są uczestnikami programu organizowanego przez biuro Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża  pt. „Biały Ząbek”. 

Ze względu na panującą sytuację program jest prowadzony on-line.

Biuro Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyż przesyła  link do filmu instruktarzowego do programu.

https://drive.google.com/file/d/1MFcaafOaZ6QGt9-F2ia39WhZBoBSgvwW/view

Zachęcamy do obejrzenia filmu również Rodziców dzieci nie biorących udziału w programie.

..........................

........................ 

Informacje dla rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną

1 września 2020 r.

Szczegółowe informacje dotyczące pracy w grupach są dostępne w zakładkach poszczególnych grup. 

 

 

PRZYDATNE INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU:

Pokaż dziecku generalność zjawiska. Każde dziecko chodzi do przedszkola, później do szkoły i jako dorosły do pracy. Wspólne zakupy i wybór kapci, akcesoriów daje dziecku poczucie, że wkracza w nowy etap życia. Razem spakujcie worek lub plecak do przedszkola.

Nie przedłużaj pożegnań i nawet jeśli kroi Ci się serce bądź opanowana/y. Pożegnanie w szatni powinno być krótkie.  Wystarczy mocno przytulić dziecko, szepnąć : „Miłej zabawy” i przekazać nauczycielce. Nawet gdy mocno przeżywasz ten moment, łzy zaczynają cisnąć się do oczu – nie daj dziecku po sobie tego poznać. Musisz być zdecydowana/y, jeśli dziecko odczuje twoje obawy, samo zacznie się niepokoić. Jeżeli rozstanie z mamą jest bardzo bolesne trzylatek powinien do przedszkola przez pierwsze dni przychodzić z tatą lub inną osobą, którą zna.

NIE zabieraj płaczącego dziecka z powrotem do domu, to spowoduje przedłużenie procesu adaptacji. Dziecko utrwali sobie wzorzec: gdy płaczę mama zabierze mnie do domu. Pierwsze dni są trudne? Dziecko przeżywa kryzys? Już od rana płacz, a w szatni wręcz szał? To naprawdę zachowania, które początkowo często się zdarzają.  Ale cierpliwość robi swoje. Najtrudniejsze jest rozstanie z rodzicem, gdy dziecko wejdzie do sali chwilę popłacze i widząc zabawę innych dzieci, zachęcane do wspólnych zabaw przez nauczycielkę w większości przypadków uspokaja się.

Straszenie dziecka wypowiedziami typu: „Jak nie przestaniesz płakać, to po ciebie nie przyjdę!”,  „W przedszkolu cię nauczą wszystko jeść. Tam nie będziesz wydziwiał”, „Jak będziesz niegrzeczny zaprowadzę cię do przedszkola. Tam się nauczysz dyscypliny” jest nie do pomyślenia.  Wyobrażenia Twojego dziecka na temat przedszkola (paniach), o którym mu opowiadasz sprawią, że nie będzie tam chodziło chętnie.

Jeśli dziecko płacze przy rozstaniu nigdy go nie zawstydzaj – przyjmij jego emocje (np. wiem, że ci smutno) ale nie roztkliwiaj siebie i jego.  W zależności od malucha u jednych sprawdzi się dłuższe pozostanie z dzieckiem, u innych buziak na do widzenia i wyjście.

Zapewnij malucha, że po niego wrócisz, ale nie mów „niedługo” (dla dziecka brzmi to prawie jak nigdy). Powiedz np. przyjadę po ciebie zaraz po obiedzie – i nie spóźnij się przynajmniej w pierwszych dniach. Wyznacznikiem czasu spędzanego przez dziecko w przedszkolu są posiłki.  Dziecko na pewno poczuje się pewniej, jeśli poinformujesz je po którym posiłku zostanie odebrane i kto je odbierze. Jednak, jeśli nie jesteś pewny czy dzisiaj to ty zdążysz dziecko odebrać lub czy uda ci się zrobić to po obiedzie to nie obiecuj. W przeciwnym razie dziecko będzie czuło się zagubione, zdezorientowane i oszukane.

Uprzedź dziecko do kogo ma się zwrócić o pomoc w sytuacji kryzysowej np. kiedy będzie tęskniło do mamy, kiedy zrobi siusiu w majteczki.

Rodzicu twoje dziecko musi nauczyć się samodzielności, nie możesz cały czas prowadzić je za rączkę. To rola nauczyciela, by wprowadzić dziecko do sali. Często w pierwszych dniach towarzyszy temu płacz dziecka, ale daj mu szansę! Nie zaglądaj po chwili do sali i nie sprawdzaj czy dziecko się już uspokoiło – to nie pomoże, gdy dziecko Cię ujrzy tylko pogorszysz sytuację.

Gdy już wyjdziesz z przedszkola to idź do domu, na zakupy lub na spacer. Nie krąż wokół przedszkola, nie nasłuchuj, nie bądź przyklejony do szyby okna myśląc, że nikt cię nie widzi. Gdy twoje dziecko zobaczy mamę za oknem – pewna reakcja jak w punkcie wyżej.

Nie rozmawiaj w pierwszych dniach o wątpliwościach dotyczących nowego przedszkola, nie krytykuj wychowawczyń i nie doszukuj się niedociągnięć, nie narzekaj na inne dzieci. Nie wymagaj od dziecka by od razu pokochało cały personel.

Nie dokarmiaj dziecka przed śniadaniem, zjedzony przez niego w całości posiłek, będzie powodem do radości i pochwał w grupie rówieśników. Decyzji dotyczących jedzenia nie powinno się podejmować za dziecko. Staraj się powstrzymać od sugerowania dziecku preferencji żywieniowych. Odpowiednio zmotywowane będzie zjadało mniej lubiane posiłki i uczestniczyło we wszystkich zajęciach przedszkolnych.

Rozmawiaj z dzieckiem na temat minionego dnia, ale nie bądź zbyt natarczywa/y. Z czasem maluch sam będzie coraz chętniej opowiadał o przedszkolu.

Już od pierwszych dni zauważaj najmniejsze sukcesy dziecka, a ewentualne porażki staraj się traktować jak coś naturalnego.

Ewentualne pytania do nauczycieli kieruj na koniec pobytu dziecka w danym dniu

GARDEROBA PRZEDSZKOLAKA

Im młodsze dziecko idzie do przedszkola, tym więcej punktów w tej kategorii. Dla komfortu malucha lepiej być przygotowanym na wszystko.

Doświadczone nauczycielki w przedszkolu podkreślają, że ważniejsza wygoda niż moda. Dziecko powinno czuć się w przedszkolu pewnie i bezpiecznie i nie martwić się, że nie zdąży zdjąć spodni, gdy będzie musiało skorzystać z toalety. Dlatego zwłaszcza dla debiutującego przedszkolaka warto wybierać wygodną odzież, spodnie na gumki, bawełniane bluzeczki, wszystko bez zbędnych ozdób, guzików czy sznurków. Postawmy na wygodę, by dziecku nie dodawać stresów w pierwszych dniach w przedszkolu. Poza tym warto pomyśleć o oznaczeniu ubrań maluszka, by zwyczajnie się nie pomyliły. Zaleca się również podpisywanie kapci na podeszwie, co jest dużym ułatwieniem, gdy okazuje się, że dzieci mają podobne obuwie na zmianę. Po wyprawkę do przedszkola warto wybrać się z dzieckiem, co będzie doskonałym psychologicznym przygotowaniem dla niego:

-buty na zmianę – powinny być wygodne i bezproblemowe podczas zakładania. Antypoślizgowa podeszwa jest mile widziana. Lepiej sprawdzają się kapcie na rzepy, napy lub wsuwane od tych wiązanych (rozwiązane sznurówki podczas zabawy, to ryzykowny „dodatek”);

-zapasowa bielizna – wpadki i przypadki w tym wieku są naturalne, mogą przytrafić się nawet dziecku, które z pieluchą pożegnało się już dawno temu. Dlatego też w szafce przedszkolnej zostawiamy dodatkowe majteczki;

-ubranie na zmianę – zapasowe skarpety, koszulka i spodenki przydadzą się na pewno. Dzieci spotykają nagminnie przeróżne nieszczęścia: wylany kompot, zbyt energiczne mycie rąk, spotkanie z mokrą trawą lub farby, które nie chciały zostać w palecie. Łatwiej będzie poradzić sobie z takim zajściem, jeżeli w szafce będą czekały ciuchy na przebranie;

-zestaw na niepogodę – niesłychanie ważne jest by przedszkolaki wychodziły na dwór codziennie bez względu na pogodę. Oczywiście dziecko musi mieć ubranie dopasowane do aury. Warto więc by w szatni zawsze znajdowały się kalosze (zimą śniegowce), wodoodporne spodnie, kurtka przeciwdeszczowa (zimą w wersji ocieplanej), czapka i rękawiczki;

-wszystkie rzeczy na przebranie prosimy zapakować do podpisanego worka lub plecaka;

-kocyk z poduszką (podpisane) – przynosimy w worku foliowym.


 

Rok szkolny 2019/2020

 

Rodzice!

PLAN PRACY

 W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w naszym kraju nauczyciele naszego przedszkola będą prowadzić dla wychowanków nauczanie na odległość.

 1. Zgodnie z wynikami ankiety, którą Państwo wypełnili na stronie internetowej przedszkola program będzie realizowany poprzez:

 • Facebook – gr IV
 • WhatsApp - gr III i V
 • Strona internetowa przedszkola- gr I i II

 2. Metoda pracy :

 •  Metoda ćwiczeń
 •  Metoda tworzenia zadań dziecku
 •  Metoda samodzielnych doświadczeń

 3. Formy pracy :

 •  Zajęcia dowolne
 •  Sytuacje okolicznościowe
 •  Zajęcia realizujące podstawę programową (bezpieczne spacery, czynności samoobsługowe itp.)

4. Każdego dnia będą zamieszczane propozycje zadań realizujące podstawę programową, oraz materiały opracowane przez nauczycieli prowadzących zajęcia logopedyczne, terapii kompensacyjno-korekcyjnej, języka angielskiego, niemieckiego i religii.

Zachęcamy do włączenia się w system nauczania na odległość.

 

Dyrektor i nauczyciele PP NR 23

 

Szczegółowe informacje dotyczące kształcenia na odległość, prowadzonego zgodnie z nowymi przepisami od 25.03.2020 r., znajdują się w zakładkach poszczególnych grup. 

......................

Ankieta:

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za wzięcie udziału w naszej ankiecie.

31.03.2020 r.

 

...................

Informacja!

Wszystkie informacje dotyczące naboru dzieci do naszego przedszkola w roku szkolnym 2020/2021 są dostępne w zakładce: Dla rodziców → Nabór.

 ...................

INFORMACJA!

 Informujemy, że pod adresem https://bzp.uzp.gov.pl/ZP400PodgladOpublikowanego.aspx?id=a5bf4974-3af6-473e-a81d-66f31f74abdb  w systemie BZP zostało opublikowane ogłoszenie.

Informacje są dostępne również na terenie przedszkola oraz w zakładce: Zamówienia publiczne.

......................

 

 

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole w plebiscycie „Przedszkole na medal 2019” organizowanym przez Nową Trybunę Opolską uzyskało   I miejsce. Serdecznie dziękujemy Drogim Rodzicom za tak wielkie wyróżnienie. Będzie ono motywowało nas do podejmowania dalszych wysiłków związanych z procesem edukacji naszych podopiecznych, a także tworzenia ciepłej, radosnej atmosfery każdego dnia. Nasz sukces nie byłby możliwy bez Państwa zaangażowania i współpracy, bo przecież nasze przedszkole to radosna społeczność – dzieci, pracownicy i rodzice.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

........................

 

Zwiedzenie laboratorium, pracowni oceny nasion czy poznanie owadów-szkodników - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w ramach dni otwartych w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu. 25.02.2020 r. placówkę odwiedziły dzieci z grupy IV.

Dni otwarte są organizowane w ramach Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin.

 .........................

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.

Raz po raz słyszymy w mediach o niewłaściwych zachowaniach ludzi wobec zwierząt, którzy często narażają je na cierpienia. To nietypowe święto było okazją do uwrażliwienia dzieci na opiekuńcze i przyjazne traktowanie zwierząt, a także w atrakcyjny sposób przybliżyło im zwyczaje „kociej gromadki” - od czarnego „dachowca”- po pięknego „persa” . Wskazywało, że opieka nad zwierzętami jest piękna i potrzebna, a także podkreśliło rolę kotów w życiu człowieka. Są one często bohaterami bajek w literaturze dziecięcej, które także przyczyniają się do uwrażliwienia dzieci na trudy ich życia. Wyrazem troski o los zwierząt była także przeprowadzona w przedszkolu zbiórka karmy i innych akcesoriów tak potrzebnych w schronisku. Dziękujemy!!!

W tym wyjątkowym dniu w przedszkolu królowały kocie uszka, ogonki i pięknie pomalowane wąsy! Oprócz kocich zabaw np. kłębkami wełny, kociej gimnastyki i konkursów z „kocimi przysmakami” kotki i kocurki z radością tańczyły przy „kociej muzyce”. Miau!

.........................

5.02. 20 Wyjście do KINA MEDUZA

Dzieci z G.II wzięły udział w warsztatach plastycznych w „Kinie Meduza” poprzedzonych projekcją filmu z cyklu „Basia”. Ta edukacyjna bajka ukazuje dzieciom, jakie zachowania są właściwe i dlaczego, a także jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.

............................

31.01.2020 Międzyprzedszkolny konkurs kolęd i pastorałek

Dzieci z Gr. V wzięły udział w Międzyprzedszkolnym konkursie kolęd i pastorałek ”Hej kolęda, kolęda” organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 61 „ Wesoła Gromadka”.

Kalinka zajęła I miejsce w kategorii: soliści, a Patrycja  i Julia zajęły I miejsce w kategorii: duet.

Serdecznie gratulujemy!

............................ 

„ W karnawale same bale!” – w środę 29.01.20 r. miało miejsce radosne wydarzenie w naszym przedszkolu – bal karnawałowy! Dzieci ze wszystkich grup oczekiwały na niego z radością, trenowały przez wiele tygodni różne kroki taneczne, pomagały w przystrojeniu „sali balowej”. Nareszcie już od poranka, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki społeczność przedszkolna była iście bajkowa! Co chwilę przybywały najpiękniejsze księżniczki, wróżki, motylki, biedronki oraz dzielni rycerze i policjanci, a także pojawili się bohaterowie znanych bajek. Wszystkich strojów nie sposób wyliczyć, a na twarzach przebierańców gościły najpiękniejsze uśmiechy. Podczas wesołych zabaw przy skocznej muzyce i różnorakich konkursach prowadzonych przez naszą wodzirejkę, radości nie było końca. Bajkowa i radosna atmosfera towarzyszyła nam przez cały dzień.

Watro wykorzystać ten karnawałowy czas, który kończy się w tym roku 25.02., a przed nami jeszcze „Tłusty czwartek” już 20 lutego. Mniam…!

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci.

...................

28.01.20 Teatrzyk „Wróbelek Elemelek”

Dzieci z wszystkich grup obejrzały w przedszkolu przedstawienie „ Śladami kolędników” w wykonaniu zespołu aktorów „Wróbelka Elemelka”, podczas którego zapoznały się z polskimi tradycjami.

.............................

24.01.2020 r.

Dzieci z grupy IV i V były na spektaklu

pt. "O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku". Była to barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. 

Autorowi scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk okazał się Dżentelmenem uwielbiającym zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia: "Nie taki diabeł straszny jak go malują i "Nie wszystko złoto, co się świeci". Wszystkim wydarzeniom przygląda się sowa - mądra głowa, która będąc autorytetem, pomaga Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Spektakl niósł również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka skończył się czytelnym dla widza morałem.

...................

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

„Kochana Babciu, Kochany Dziadku

przyjmij z serca płynące życzenia:

dobrego zdrowia i optymizmu,

wszystkich marzeń spełnienia…”

W przedostatnim tygodniu stycznia we wszystkich grupach naszego przedszkola odbyło się piękne Święto, na które przybyli niezwykli goście. Kim jest Babcia i Dziadek? To wspaniałe osoby tak ważne w życiu naszych wychowanków. Dzieci z dużym zapałem przygotowywały program artystyczny, który    z radością i rumieńcem zaprezentowały w tym wyjątkowym Dniu oraz wręczyły gościom przygotowane upominki. Dziadkowie z uśmiechem                        i wzruszeniem dziękowali dzieciom oraz paniom.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

....................

16.01.2020 Udział w VIII Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych

Starszaki z G.V z radością i zaangażowaniem wzięły udział w ciekawym wydarzeniu w kościele bł. Czesława w Opolu organizowanym przez Przedszkole nr 18 w Opolu i otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy wspaniałego wystąpienia!

....................

15.01.2020

Z wizytą w bibliotece czyli nasze warsztaty czytelnicze

Dzieci z Grupy II wzięły udział w cyklicznych warsztatach pt. „ Dlaczego warto czytać książki?” Nasi mali Czytelnicy chętnie opowiadali o swoich ulubionych bohaterach, w skupieniu słuchali utworów literackich oraz zapoznali się ze zbiorami biblioteki. Ilość zgromadzonych książeczek dla dzieci zrobiła na nich ogromne wrażenie. Kolejne spotkanie już w lutym!

................

13.12.2019.

Warsztaty z bursztynem

W piątek 13 grudnia grupy starsze /III -V/ uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych dotyczących pochodzenia i właściwości bursztynu. Dowiedziały się też jaki zapach ma bursztyn oraz jak go rozpoznać. Każdy uczestnik miał okazję polerować swój bursztynek oraz wykonać pracę plastyczną z jego elementami. Bursztynki obudziły wiele wakacyjnych wspomnień i powolutku wprowadzają w świąteczną atmosferę!

...........................

10.12.2019

„Kino Meduza”

Dzieci z Gr.II obejrzały seans filmowy z serii przygód znanej książkowej bohaterki „Basi”, która przekonała się, że obowiązki domowe powinny być podzielone na wszystkich domowników, a także jakie są świąteczne zwyczaje podczas Wigilii oraz jak miło jest wspólnie z Dziadkami zaśpiewać kolędy. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych.

........................

6.12.2019

Wizyta św. Mikołaja

„Hu hu ha nasza zima zła, ale zima z Mikołajem jest pachnącym ciepłym majem, zostań pośród nas Mikołaju, Mikołaju nasz…”

Dziś w przedszkolu pojawił się oczekiwany z niecierpliwością i podekscytowaniem św. Mikołaj ! Dzieci ze wszystkich grup radośnie przedstawiły mu krótki program artystyczny, potem wszyscy wesoło się bawiliśmy. Nikt nie otrzymał rózgi, a wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami i nawet pamiętał o paniach! Dziękujemy serdecznie św. Mikołaju!

...........................

5.12.2019

Z wizytą w bibliotece

Dzieci z grupy II rozpoczęły cykliczne warsztaty biblioteczne. Dowiedziały się jakich „odpowiedników” ma polski św. Mikołaj w innych krajach, a także że „Bajka bez obrazków” może być ciekawa i pełna śmiechu! Wizycie przedszkolaków towarzyszyła bajkowa atmosfera i świetna zabawa małych Czytelników. Następne warsztaty już 15 stycznia!

.....................

Z okazji Dnia Życzliwości Prezydent Miasta Opola pan Arkadiusz Wiśniewski zaprosił reprezentację naszego przedszkola na podpisanie Dekalogu Życzliwości w Ratuszu Opolskim. Zostaliśmy wyróżnieni jako współautorzy tego ważnego dokumentu, z którym zapoznać się może każdy kto odwiedzi Ratusz Opolski do czego serdecznie zapraszamy.

..................................

15.11.2019 r.

W dzisiejszym świecie dzieci mają ograniczone możliwości koncentracji. Zakłócenia są ciągłym elementem ich świata. Teatr odwraca tę tendencję – tam uczą się koncentracji na tym, co dzieje się na scenie. Spektakle dla dzieci specjalnie zaplanowane są w ten sposób, by sprzyjać skupieniu uwagi. Teatr pomaga nam także w rozwijaniu kompetencji społecznych. Sztukę ogląda się przecież wspólnie z resztą publiczności. To szansa dla dzieci, by dowiedzieć się np., że gdy kopię fotel przed sobą, przeszkadzam osobie, która na nim siedzi, lub że oklaskami mogę pokazać, gdy coś mi się podoba. Teatr może być także artystycznym przekazem treści wychowawczych i edukacyjnych.

Nasze przedszkolaki z grupy III i IV i V miały okazję uczestniczyć we wspaniałym spektaklu (w sali teatralnej na ulicy o. Czaplaka) Teatru Wrocławskiego – „Przygody kota – mądrość pokoleń”. W przedstawieniu tym młody kot Filemon uczy się od doświadczonego Bonifacego, jaka jest rola kota i jak radzić sobie w wiejskiej zagrodzie.

................................

Rewelacyjnym wynikiem zakończyła się akcja „kasztanobrania” w naszym przedszkolu - była przyjęta pozytywnie, z dużą pomocą rodziców, którzy cieszyli się, że mają ważny powód do wyjścia na spacer z dzieckiem. Warto w dzieciach rozbudzać potrzebę niesienia pomocy innym. I to już od najmłodszych lat. Okres przedszkolny, jest wspaniałym czasem, „zalążkiem” kreowania takich postaw, które prowadzą do świadomego wyboru wartości i przyszłych pozytywnych postaw w stosunku do siebie i otaczającego świata. A „kasztanobranie” jest jednym z takich wychowawczych działań, które pokazuje, że niesienie pomocy może dawać radość, spełnienie i zadowolenie. Akcja bardzo udana, niosła ze sobą wartości edukacyjne i wychowawcze a także wspólny spacer z rodzicami. Zebraliśmy ponad 1.200 kg! Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za wspaniałą akcję.

 .....................

13.11.2019 r. 

Nasze przedszkolaki wiedzą, że bez wody życie na Ziemi by nie istniało, dlatego wszyscy musimy dbać o jej zasoby. Wodna Akademia to cykl zajęć edukacyjnych o tematyce związanej z wodą.

„ Dlaczego należy pić wodę?, „Jaka woda nadaje się do spożycia?”, „W jaki sposób należy oszczędzać wodę i dlaczego?” - m.in na te pytania dzieci znajdują odpowiedź w projekcie adresowanym do przedszkoli oraz szkół podstawowych i jest on częścią szerszej kampanii mającej na celu promocję picia opolskiej wody kranowej – Wody Opolanki. Warsztaty poprzez zabawę obejmowały zagadnienia związane z poznaniem środowiska lokalnego w kontekście wody i jej znaczenia dla życia człowieka. Dzieci z grupy IV z zaangażowaniem brały udział w tym edukacyjnym projekcie.

............................

8.11.2019 r.

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole jest uczestnikiem akcji "Szkoła do hymnu" zorganizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży.

.......................

Dnia 12.11.19 r. /wtorek/ o godz. 16.30 odbędzie się zebranie Rady Rodziców dla członków poszczególnych grup w sprawie paczek mikołajowych dla dzieci.

........................

28.10.2019 r.

Bezpośredni kontakt z aktorem, a co za tym idzie przedstawieniem teatralnym bez wątpienia uwrażliwia na sztukę. Dzieci obejrzały sztukę Teatru z Wrocławia „Blaszany bębenek” pt. Piraci i wyspa skarbów” – historia inspirowana jest powieścią Roberta Louisa Stevensona.

W spektaklu dzieci usłyszały trzy utwory zaśpiewane na żywo, wzięły udział w zabawach z aktorami oraz miały okazję zaobserwować zmieniające się kurtyny imitujące różne przestrzenie. Przygody bohaterów wskazywały na to, aby być w życiu odważnym, dzielnie stawiać czoła problemom, że tylko ciężką pracą można osiągnąć upragniony cel. Aktorzy zostali nagrodzeni przez dzieci gromkimi brawami!

..........................

28.10.2019 r.

„Mamo, Tato jestem przedszkolakiem!

Uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka” w najmłodszej grupie „Żabek” (Gr.I) odbyło się w podniosłej i serdecznej atmosferze. Był to niezwykły dzień dla wszystkich. Maluszki zaprezentowały program artystyczny, który przyprawił o niejedną łezkę wzruszenia oraz wielką dumę przybyłych gości. Rodzice z zachwytem patrzyli na swe pociechy rozpoczynające nowe życie wśród przedszkolnej społeczności. Wszystkiego najlepszego!

.......................

10 października nasze przedszkolaki spotkały się z Policjantami.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zorganizowanie spotkania.

.............................

11.10.2019 r.

Udział w zajęciach sportowych jest szczególnie ważny u dzieci, które znajdują się w fazie intensywnego rośnięcia, rozwoju, wzmacniania i doskonalenia. Ruch jest podstawowym bodźcem rozwojowym. Dzięki aktywności ruchowej dziecko poznaje otoczenie i opanowuje nowe

umiejętności. Podnosi swoją odporność i siłę psychofizyczną, a także wdraża się do zdrowego stylu życia. Nasze przedszkolaki z Gr.IV wzięły udział w zabawach ruchowych na terenie MOSiR przy ul. Oleskiej - „Bazasport” na kortach tenisowych. Składamy najserdeczniejsze podziękowania ośrodkowi sportowemu „Bazasport” oraz Tacie Mateuszka z Gr.IV za krzewienie kultury fizycznej oraz umożliwienie naszym przedszkolakom przeżycia wspaniałej sportowej przygody!

 ....................

10.10.2019 r.

„ Spotkanie z policjantem” – dzieci z naszego przedszkola brały udział w niecodziennym wydarzeniu. Dzieci miały sposobność gościć policjantów i zapoznać się z ich pracą, umundurowaniem, a nawet radiowozem! Ile było radości na twarzach dzieci, gdy mogły usiąść za kierownicą! Pogłębiły także wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w trudnych sytuacjach oraz utrwaliły numery alarmowe. Dziękujemy Tacie Neli z Gr.I za przyjęcie zaproszenia i zorganizowanie warsztatów.

............................

10.10.2019 r.

Nasi reprezentanci z grup starszych wzięli udział w „ Opolskim Rajdzie Przedszkolaka” w Stegu Arena, organizowanym przez Urząd Miasta. Dzieci mogły wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, zdrowego stylu życia, higieny. Uczestniczyły też w wielu wspólnych zabawach, grach ruchowych i sprawnościowych. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Gratulujemy!

......................

9.10.2019 r. 

Dzieci starsze z Gr.IV i V wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na barce w ramach projektu „Odrzańska Odyseja”, gdzie miały okazję zapoznać się z historią barki, obejrzeć szereg eksponatów muzealnych związanych z pracą na barce. Wszystkie dzieci były bardzo dumne, że rzeka Odra płynie właśnie przez nasze miasto.

..........................

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu wraz z Urzędem Miasta Opola oraz Komendą Miejską Policji w Opolu zaprasza na otwarte i bezpłatne warsztaty dla rodziców przedszkolaków „PROFILAKTYKA PRZEZ SPORT”, które odbędą się w naszym Przedszkolu w dniu 09.10.2019 (środa) o godzinie 16.00.

Warsztaty edukacyjno - profilaktyczne „Profilaktyka przez sport” są skierowane do rodziców przedszkolaków, którzy szukają inspiracji i wiedzy, jak być świadomym i odpowiedzialnym rodzicem dla swoich dzieci.

Więcej informacji można uzyskać u prowadzącego warsztaty Pana Tomasza Bardjana tel 608 065 311 lub w sekretariacie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Opolu tel. 77/453 67 55 oraz drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecamy i zachęcamy do uczestnictwa każdego rodzica!!!

.....................

20.09.2019 r. 

Dzieci z Gr.V brały udział w uroczystych obchodach Opolskiego Dnia Przedszkolaka na naszym rynku, gdzie obejrzały widowisko dotyczące ekologii. Patrycja z Gr.V jako przedstawiciel naszej przedszkolnej społeczności udała się do ratusza podpisać uchwałę rady Przedszkolaków. Brawo!

http://www.prostozopolskiego.pl/opole-11155-Maluchy_odebrały_klucz_do_bram_miasta_Opola_(wideo)?fbclid=IwAR0xEUV6M6FxY0jv_gwgHz0ArBqxwC65cwxHU5GR5u3FYJ4hA9nFE0M1lg0

.........................

18.09.2019 i 19.09.2019 r.

Dzieci z Gr.IV i V w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu obejrzały znakomitą sztukę pt.”Tygrys Pietrek”. Jest to opowieść o przezwyciężaniu strachu. Mały Tygrysek bał się wszystkiego i z tego powodu nie miał pasków. Jednak z troski o swoją mamę przezwyciężył tchórzostwo i zasłużył na tygrysie paski. Spektakl posiada wysokie walory wychowawcze, ale także jest pełen elementów humorystycznych. Przedstawienie zrobiło na dzieciach duże wrażenie i chętnie opowiadały o nim w przedszkolu.

..........................

Uwaga Rodzice!

Z okazji obchodów Opolskiego Dnia Przedszkolaka 

dzieci z grup II, III, IV i V biorą udział w imprezie

pt. "Rowerem przez opolski las"

Mottem przewodnim tego wydarzenia jest:

"Rośniemy silni i zdrowi jak opolskie drzewa"

Prosimy, aby dzieci od poniedziałku 16.09. przyjeżdżały do przedszkola rowerem lub hulajnogą w następującym porządku:

16.09. - poniedziałek - GRUPA II

17.09. - wtorek - GRUPA III

18.09. - środa - GRUPA IV

19.09. - czwartek - GRUPA V

.............................................

 

INFORMACJA!

Dnia 11 września 2019 r. /środa/ o godzinie 17.00 odbyło się zebranie organizacyjne dla rodziców.

Po zebraniu ogólnym odbyły się spotkania w poszczególnych grupach.

................................

Drogie Przedszkolaki!

Drodzy Rodzice!

Życzymy Wam abyście po wakacyjnym odpoczynku, pełni zapału i radości podejmowali nowe przedszkolne wyzwania.

Przedszkolakom, które po raz pierwszy przekraczają próg naszego przedszkola, aby pobyt w przedszkolu był niekończącą się zabawą i radosną przygodą, by był to czas bezpiecznej i beztroskiej zabawy.

Wszystkim Rodzicom życzymy spokojnego roku szkolnego.

 

Wszystkim przedszkolakom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Rodzicom i przyjaciołom naszego przedszkola dziękujemy za całoroczną współpracę, życząc jednocześnie by nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku.

Dyrektor i Pracownicy przedszkola.

 

 

Uwaga Rodzice!

Informujemy, że w dniach 22.07.2019 r. - 24.07.2019 r. odbędą się dni adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola

w godzinach 9.00 - 11.00.

Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego oraz napoju do picia dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

...................

Informacja!

  Zarząd Główny ZNP podjął decyzję o zawieszeniu strajku. 

Niniejszym informujemy, że trwający od 8.04.2019 r. strajk

w Przedszkolu Publicznym nr 23 w Opolu 

z dniem 27.04.2019 r. /sobota/ zostaje zawieszony.

 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za okazaną cierpliwość i wyrozumiałość.

  

       .............................

Nasze przedszkole brało udział w zbiórce butelek PET.

Akcja trwała do końca maja.

Dziękujemy Rodzicom za włączenie się do akcji!        

   .................................... 

 

serdecznie zapraszamy

do udziału w  IV Opolskiej Olimpiadzie Literatury Dziecięcej Przedszkolaków 

„Legendy polskie”

 

w dniu 05 kwietnia 2019 r.   

Miejsce przebiegu Olimpiady:

Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego, 

Opole, ul. Katowicka 95,  godzina 9.30

 

REGULAMIN OLIMPIADY:

 1. Organizatorami Olimpiady są: Przedszkole Publiczne nr 23 im. Juliana Tuwima                                                                                                                              w Opolu, Zakład Pracy Socjalnej oraz Koło Naukowe Pracowników Socjalnych Uniwersytetu Opolskiego
 1. Celem Olimpiady jest:
 • Propagowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz zwracanie uwagi na wartości, jakie niesie ze sobą literatura stale aktualne w globalnym społeczeństwie,  
 • Rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą,
 • Kształtowanie kultury słowa i wzbogacanie słownictwa,
 • Przygotowanie do aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu kulturalnym,
 • Uczenie praktycznych zasad zachowania się w grupie i współpracy w celu realizacji wytyczonego celu,
 • Rozwijanie i kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci: inwencji, wyobraźni i pasji poprzez własną aktywność twórczą,
 • Zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności,
 • Pobudzenie aktywności intelektualnej, zacieśnianie więzi międzypokoleniowych poprzez wspólne działania dzieci i dorosłych
 • Promowanie placówki - Przedszkola Publicznego nr 23 im. J. Tuwima w Opolu
 1. W Olimpiadzie mogą uczestniczyć dwuosobowe drużyny dzieci w wieku 6, 7 lat z opolskich przedszkoli i 1 opiekun drużyny.
 2. Warunkiem udziału w konkursie  jest przesłanie karty zgłoszenia( załącznik nr 1) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 22 marca 2019 r. W Olimpiadzie weźmie udział 20 opolskich przedszkoli.  Po tym terminie  zgłoszenia nie będą przyjmowane ze względów organizacyjnych.
 1. O udziale w Olimpiadzie decyduje kolejność zgłoszenia konkursowego.
 2. Zakwalifikowane przedszkola zostaną powiadomione drogą mailową.
 3. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci w czasie trwania Olimpiady ponoszą ich opiekunowie.
 4. Laureatów Olimpiady wyłoni jury konkursowe powołane przez organizatorów.
 5. Szczegółowe zasady oceniania rozwiązywanych zadań zostaną opracowane przez organizatorów.
 6. Dwuosobowe składy drużyn będą pracowały przy indywidualnych stanowiskach bez obecności swoich opiekunów.
 7. Nagrodzone zostaną wszystkie drużyny, a laureaci 3 pierwszych miejsc zostaną szczególnie wyróżnieni.
 8. Warunkiem uczestnictwa w Olimpiadzie jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku dzieci oraz ich opiekunów, która ma być dostarczona przed rozpoczęciem Olimpiady, w dniu jej organizacji ( załącznika nr 2 i załącznik nr 3).
 9. 12. Dane osobowe uczestników będą przetwarzane przez Organizatorów na potrzeby związane z olimpiadą na warunkach określonych w Ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zmianami), w szczególności w celu opublikowania wyników Olimpiady.
 10. Dane osobowe uczestników Olimpiady będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zmianami). Uczestnikowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 11. Przesyłając zgłoszenie za pośrednictwem poczty elektronicznej Przedszkole potwierdza, że wyraża zgodę na zasady Olimpiady zawarte w niniejszym Regulaminie. 

Rada organizacyjna olimpiady:

1.Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 23 im. Juliana Tuwima - Elżbieta Dąbrowska

2.Koordynatorki:

Beata Bigda nr tel. +48 531 930 227 Agnieszka Sekula  nr tel. +48 888 766 190

3.Prof. nadzw. dr hab. Anna Weissbrot-Koziarska (Uniwersytet Opolski)

4.Wojciech Paradej (Przewodniczący Koła Naukowego Pracowników Socjalnych, Uniwersytet Opolskiego).

5.Patrycja Stankiewicz (z-ca przewodniczącego Koła Naukowego Pracowników Socjalnych, Uniwersytet Opolski).

6.Agnieszka Bąkowska (Koło Naukowe Pracowników Socjalnych).

7.Marta Michalska (Koło Naukowe Pracowników Socjalnych).

8.Marta Wójcik (Koło Naukowe Pracowników Socjalnych). 

Program ramowy Olimpiady

9.30 – 10.00     Rejestracja uczestników 

10.00 – 11.30   Olimpiada 

11.30 – 12.00   Poczęstunek 

12.00 – 12.30   Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 

Zestaw bibliograficzny obowiązujący na Olimpiadę:

 1. Bazyliszek
 2. O Lechu, Czechu i Rusie
 3. Złota kaczka
 4. Wars i Sawa
 5. O smoku Wawelskim
 6. Poznańskie koziołki
 7. Rogale Świętomarcińskie
 8. Toruńskie pierniki
 9. Lwy gdańskie
 10. Studnia trzech braci
 11. Dlaczego Bałtyk jest słony
 12. Śpiący rycerze w Tatrach
 13. Powstanie Opola
 14. Dąb Bartek
 15. O świętej Jadwidze, sarence i ukrytym skarbie

  

                                                     ........................................                                                                  

INFORMACJA !

 

Szczegółowe informacje dotyczące Rekrutacji do przedszkoli publicznych w Opolu na rok szkolny 2019/2020 są dostępne w zakładce: Zapisy.

...................

 

Uwaga!

Informujemy, że w miesiącu sierpniu 2019 r. przedszkole będzie nieczynne. 

                           ........................ 

                         

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Celem tej inicjatywy było wspólne odśpiewanie w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą. 

...........................

 

.............................

 

 

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole obchodzi 50 lecie swojego istnienia.

Z tej okazji 22.05.2018 r. odbyła się uroczystość, którą swoją obecnością uświetnił Pan Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz wielu gości.

......................

 

 

 

 

 

INFORMACJA!

Informujemy, że w dalszym ciągu jesteśmy uczestnikami projektu:

.......................

Od dnia 01.09.2018 r. opłaty za przedszkole będą naliczane z dołu.

Naliczenia do wpłaty będą wydawane na początku każdego miesiąca.

..........................

Informujemy, że w roku szkolnym 2018/2019 nasza placówka nie pośredniczy pomiędzy rodzicem a firmą ubezpieczeniową w zawieraniu umów ubezpieczenia w zakresie NNW. 

 

07.06.2019 r. - Grupa V zorganizowała pożegnanie przedszkola.

..................................

 

27.05.2019 r. - Dzieci z grupy I, II i III były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Przysieczy.

................................................

20.05.2019 r. - Dzieci z grupy IV i V pojechały na wycieczkę do Olszowej.

................................

 
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.